Wybielanie zębów - w domu czy u dentysty?

​Wiele osób marzy o białym uśmiechu. Osoby publiczne, celebryci i osoby pełniące funkcje publiczne z odsłoniętymi zębami, uważają, że zdrowe i lśniące zęby to podstawa. Hollywoodzki uśmiech to przepustka do wielkiej kariery. Musimy pamiętać, że zdrowe zęby i zdrowy uśmiech są najważniejsze. Jednak równie ważne jest dbanie o kolor zębów. Oto główny temat naszego wpisu: wybielanie zębów w domu czy u dentysty?

Wybielanie zębów w domu

Na rynku dostępnych jest wiele opcji pozwalających na poprawę koloru i wyglądu zębów. Szybkie wyszukiwanie w Internecie przyniesie wiele wskazówek i sztuczek, które pomogą Ci odzyskać biały uśmiech. Należą do nich zarówno domowe sposoby, jak i pasty i preparaty na receptę. Najważniejszą rzeczą w domowym wybielaniu zębów jest jego skuteczność i ilość czasu potrzebnego do osiągnięcia białego uśmiechu.

Nawet pasty do zębów z napisem "Whitening", te najbardziej popularne, nie spowodują diametralnej przemiany w naszych zębach. Aby utrzymać efekty, pasty takie należy stosować po procesie higienizacji. Działanie wybielające wybielających past i pasków do zębów, które można kupić w drogeriach lub aptekach jest delikatne, ponieważ nie zawierają one wysokich stężeń. Niskie stężenia są konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo i zminimalizować możliwość wystąpienia skutków ubocznych, takich jak uczulenie zębów. Domowe metody wybielania zębów w aptece są przystępne cenowo. Brakuje im jednak kontroli nad stanem zębów, ewentualną próchnicą i czasem trwania procesu.

wybielanie zębów

Wybielanie zębów u dentysty

W gabinetach stomatologicznych od lat stosuje się lampę wybielającą Beyond. Jest ona bezpieczna i bardzo skuteczna. Jedna sesja może wybielić zęby nawet o 8 odcieni i trwa zaledwie 60 minut. Wybielanie zębów oferują kliniki stomatologiczne. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj -> https://dentystawroclaw.net.pl/a/mnon,wybielanie-zebow-profesjonalne. Zanim rozpoczniemy proces wybielania, stomatolog zbada nasze zęby i stwierdzi, czy nie ma żadnych ubytków. Jeśli są, zleci higienizację zębów, aby usunąć płytkę i kamień nazębny. Zwykła higienizacja może w widoczny sposób rozjaśnić zęby i będzie miłym zaskoczeniem. Jeśli planujemy wybielić zęby po leczeniu ubytków, warto o tym powiedzieć stomatologowi. Pozwoli to dentyście na rozjaśnienie wypełnień. Ważne jest, aby zachować "białą dietę", gdy używasz lampy Beyond do wybielania zębów. Niezaprzeczalną zaletą jest szybkość i bezpieczeństwo zabiegu.

Wybielanie zębów u dentysty metodą nakładkową to kolejna metoda wybielania zębów. Łączy ona w sobie zarówno metodę domową, jak i gabinetową. Stomatolog przygotowuje poszczególne nakładki i instruuje pacjenta jak ich używać. Na koniec pacjent wypełnia je specjalnym żelem, a następnie zakłada na noc. Nakładki są idealnie uformowane i łatwe w użyciu w domu. Cały proces może trwać do dwóch tygodni. Po tym czasie należy pamiętać o "białej diecie" i powstrzymać się od silnie barwiących pokarmów oraz używek (wino i kawa, papier).