Usunięcie blizn laserowo. Spełnij swoje marzenia
Bez wątpienia blizny nie są ozdobą naszego ciała. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się ich już dziś i nie trzeba poddawać się za to inwazyjnym zabiegom chirurgicznym. Wystarczy odpowiednio dobrana medycyna estetyczna i zabiegi kosmetologiczne. Co ważne, już dziś można usuwać blizny po urazach mechanicznych skóry, blizny pooperacyjne i trądzikowe. Dowiedz się więcej o metodach, które przywrócą Twojej skórze nieskazitelny wygląd. Laserowe usuwanie blizn doda Twojej skórze gładkości.
Skuteczne metody usuwania blizn
Blizna jest konsekwencją uszkodzenia skóry właściwej. Zazwyczaj tworzy ona charakterystyczne ślady na ciele i wpływa na powstawanie licznych kompleksów. Istnieje wiele rodzajów blizn, które powstają w wyniku różnego rodzaju uszkodzeń, mają różne rozmiary, głębokość i strukturę. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje dziś laserowe usuwanie blizn, co skutecznie je eliminuje.
Terapia laserowa jest obecnie jedną z najskuteczniejszych, a jednocześnie bezpiecznych i nieinwazyjnych technik zwalczania trwałych śladów na skórze. Wykonywana profesjonalnie, nie powoduje żadnych komplikacji.
Proces usuwania blizn za pomocą lasera jest prosty. Wszystko czego potrzebujesz to kilka zabiegów w regularnych odstępach czasu. Można zredukować głębokie blizny, rozjaśnić przebarwienia lub całkowicie zmniejszyć uszkodzenia skóry. O ilości i częstotliwości wykonywanych zabiegów decyduje wykwalifikowany specjalista.
Laserowe usuwanie blizn polega na wnikaniu do głębokich warstw skóry wiązkami światła laserowego, które docierają do odpowiednich warstw skóry. To specyficzne "światło" stymuluje tkanki do naturalnej regeneracji. Zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny. Z każdym kolejnym zabiegiem, uszkodzona skóra właściwa jest odnawiana, a w jej miejsce pojawia się całkowicie zdrowa tkanka.
Warto zauważyć, że laserowe usuwanie blizn nie jest zabiegiem relaksacyjnym, a każda sesja trwa od kilku do kilkunastu minut.
Jak przygotować się do laserowego usuwania blizn?
Co ciekawe, laserowe usuwanie blizn nie wymaga żadnego przygotowania. Blizna nie może być jednak świeża, a skóra jest podrażniona, zraniona lub opalona (istnieje ryzyko trwałego przebarwienia). Przed zabiegiem pacjent nie powinien przyjmować leków fotouczulających. Nie należy również stosować maści lub żelu przeznaczonego do kosmetycznego usuwania blizn. Zabronione jest również stosowanie peelingów bezpośrednio przed zabiegiem. Złuszcza on obumarłą skórę, powodując spłycenie blizn. Laserowe usuwanie blizn nie musi być łączone z innymi zabiegami. Terapia ta ma dziś największą skuteczność.
Przed pierwszym zabiegiem odbywa się dokładna konsultacja, podczas której pacjent otrzymuje informacje na temat przebiegu terapii laserowej. Omówione są ewentualne przeciwwskazania, a specjalista ocenia stan i rodzaj blizny. Dzięki temu może on wybrać odpowiedni laser, który emituje wiązki światła o odpowiednim natężeniu. Obecnie najbardziej skuteczny jest laser Ipixel. Usuwa on nie tylko blizny po urazach czy blizny potrądzikowe, ale nawet te głębokie - pooperacyjne.
Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?
Ponieważ laserowe usuwanie blizn jest metodą bezpieczną, przy prawidłowym wykonaniu nie wiąże się z niepożądanymi powikłaniami. Pacjent może wrócić do normalnej aktywności natychmiast po zabiegu. Skóra w miejscu naświetlania może ulec podrażnieniu. Okres rekonwalescencji jest sprawą indywidualną, przez kilka godzin może wystąpić zwiększone zaczerwienienie i obrzęk. W razie potrzeby specjalista zaleca działania wspomagające, które pomogą zmiękczyć leczone miejsce. Uwaga - opalanie musi poczekać do końca zabiegu.
Kto może skorzystać z laseroterapii?
Chociaż usuwanie blizn laserem jest bezpiecznym zabiegiem dla organizmu ludzkiego, nie może być stosowany przez wszystkich. Przeciwwskazaniem jest przede wszystkim ciąża i karmienie piersią. Inne: skłonność do rozwoju keloidów, chorób onkologicznych lub chorób skóry takich jak albinizm, łuszczyca lub aktywne zapalenie. Blizny (w zależności od typu) mogą być usuwane laserem około pół roku po ich powstaniu. Po całkowitym wygojeniu się rany. Zabieg ten nie powinien być jednak opóźniony, im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym lepsze rezultaty można osiągnąć.