Usuwanie rozstępów - efekty działania lasera

Nie ma wątpliwości, że rozstępy nie są ozdobą naszego ciała. Możemy pielęgnować skórę z największą starannością, a i tak mogą pojawiać się one stopniowo. Uda, brzuch, pośladki czy piersi to miejsca, w których rozstępy są najczęściej spotykane. Pojawiają się one w wyniku gwałtownego przyrostu wagi. Okazuje się, że do tej pory nie wynaleziono skutecznej metody, która całkowicie usunęłaby takie rozstępy. Istnieją jednak najnowsze techniki i zabiegi, które pozwalają na ich redukcję i sprawiają, że rozstępy są praktycznie niewidoczne. Do takich zabiegów należą między innymi zabiegi laserem Ipixel. Jakie są efekty usuwania rozstępów za pomocą lasera? Redukcja powstałych linii i możliwość odzyskania pięknego wyglądu ciała.

Co to są rozstępy i dlaczego powstają?

Rozstępy są jedną z najczęstszych niedoskonałości skóry. Pojawiają się one szybko i nie zawsze mamy wpływ na ich występowanie. Główną przyczyną jest szybki przyrost masy ciała, dlatego kobiety w ciąży, ale także osoby, których organizm zaczął się szybko rozwijać w okresie dojrzewania, bardzo często borykają się z tego typu dysfunkcją skóry. Zjawisko to można zaobserwować również u mężczyzn. Na brzuchu, udach, pośladkach pojawiają się linie nieestetyczne. Wszędzie tam, gdzie występuje gwałtowny wzrost mięśni lub gdzie gromadzi się zbyt dużo tłuszczu.

Rozstępy szpecą skórę - są to widoczne ubytki w postaci uderzeń o różnej grubości. W początkowej fazie są one różowe lub czerwone i właśnie wtedy najlepiej zacząć z nimi walczyć. Gdy tylko zauważymy rozstępy, skuteczniejsze będzie natychmiastowe rozpoczęcie ich eliminacji. Wybierając odpowiednie zabiegi, można uczynić je praktycznie niewidocznymi. Na późniejszym etapie walka z nimi nie jest tak łatwa, a nawet najlepsze techniki pozwalają jedynie na zmniejszenie ilości defektów skóry. Rozstępy w zaawansowanym stadium są niebiesko-fioletowe, później stają się perłowe i choć naturalnie są mniej widoczne, to jednak nadal przyczyniają się do powstawania największych kompleksów, które są związane z atrakcyjnością zewnętrzną.

Zwalczanie rozstępów za pomocą zabiegów ipixelowych

Można skutecznie zwalczać rozstępy. Okazuje się, że najlepszym sposobem jest laserowe usuwanie rozstępów. Zabiegi tego typu są całkowicie bezpieczne i chętnie wykonywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Usługi z zakresu laseroterapii wiążą się z koniecznością wstępnej konsultacji ze specjalistą. Podczas niej sprawdzana będzie kondycja skóry, etap rozwoju rozstępów oraz dobór odpowiednich metod niwelacji. Możliwa będzie również wstępna lista spodziewanych ilości zabiegów laserowych oraz częstotliwość ich wykonywania. Specjalista wykluczy również wszelkie przeciwwskazania do wykonywania takich zabiegów, gdyż choć laser jest bezpieczny dla organizmu ludzkiego, to oczywiście nie każdy może go stosować.

Zabiegi z konsultacją kontrolną trwają od kilku do kilkunastu minut. Wiązki światła laserowego wnikają głęboko w skórę i stymulują tkanki do naturalnej regeneracji. Poprzez nadmierną produkcję kolagenu i elastyny, możliwa staje się redukcja rozstępów. Proces ten jest dokładnie taki sam jak w przypadku usuwania blizn.

Kto może skorzystać na usuwaniu rozstępów za pomocą lasera?

Nie tylko kobiety, ale i mężczyźni mogą liczyć na korzystne efekty laserowego usuwania rozstępów. Co ciekawe, laser jest jedną z najskuteczniejszych metod walki z rozstępami.

Chociaż terapia laserowa jest bezpieczna i skuteczna, nie każdy może korzystać z jej dobrodziejstw. Specjaliści potwierdzają, że ciąża, karmienie piersią, łuszczyca, albinizm, podrażnienia skóry, alergie, rany, choroby onkologiczne oraz przyjmowanie niektórych leków są przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów laserowych.

Jakie są efekty usuwania rozstępów laserowych?

Najlepsze efekty laserowego usuwania rozstępów uzyskują osoby, które zdecydowały się na taką terapię już w początkowej fazie rozwoju tych niedoskonałości. Im szybsza jest reakcja, tym lepsze są rezultaty. Specjalista zawsze decyduje o ilości i częstotliwości zabiegów laserowych. Uznaje się jednak, że Ipixel jest skuteczny przy wykonywaniu serii co najmniej czterech zabiegów. Należy również wziąć pod uwagę część ciała, z której rozstępy mają być zredukowane i ich ilość. Optymalna ilość niezbędnych zabiegów jest sprawą bardzo indywidualną.

Większość klientów, których marzeniem było zredukowanie nieestetycznych linii na ciele, pozytywnie wypowiada się o zabiegach. Po kilku zabiegach stały się one znacznie jaśniejsze, mniejsze, a skóra bardziej elastyczna i napięta. Rozstępy nie szpecą już ich ciała, są praktycznie niewidoczne. W razie wątpliwości istnieje możliwość konsultacji (bez operacji) - co pozwala na swobodną rozmowę o laseroterapii z doświadczonym specjalistą.