Efekty mezoterapii - co ją charakteryzuje?

Nic nie działa tak korzystnie na skórę jak właściwe dozowanie preparatów odżywczych w jej głębokie partie. W zależności od problemu, możemy dziś w pełni wpłynąć na stan skóry. Optymalne nawilżenie, odżywienie, odmłodzenie i wyeliminowanie niedoskonałości? Mezoterapia prowadzona według różnych technik pozwoli Ci osiągnąć wspaniałe rezultaty. Odkryj najbardziej popularne metody i efekty mezoterapii i ciesz się nieskazitelnym wyglądem.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa zyskała uznanie milionów ludzi na całym świecie. Wszystko dlatego, że pozwala na osiągnięcie spektakularnych rezultatów bez użycia skalpela. Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu preparatów z mieszanką witamin i składników odżywczych. Skład preparatu, który jest wstrzykiwany do tkanki skórnej, zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Efekty mezoterapii igłowej obejmują m.in. wygładzenie skóry twarzy, usunięcie cieni pod oczami, ujędrnienie skóry, zwalczanie zmarszczek, odżywienie skóry i jej optymalne nawilżenie. Mezoterapia igłowa może być bezpiecznie stosowana nie tylko na twarzy. Coraz częściej stosuje się ją jako odmładzanie szyi lub dekoltu.

Mezoterapia igłowa stosowana jest również w przypadku problemów z wypadaniem włosów - wstrzyknięcie koktajlu witaminowego trafia do korzeni włosów, gdzie wpływa na ich szybki wzrost i naturalną regenerację.

Ważne jest, aby najlepsze efekty mezoterapii uzyskać po serii wykonanych zabiegów. Oczywiście pierwsze efekty mogą być widoczne po jednym zabiegu, ale na te optymalne rezultaty należy poczekać. Warto również wspomnieć, że efekty mezoterapii nie są ostateczne bezpośrednio po zabiegu. Kwas hialuronowy i witaminy sięgają głęboko w głąb skóry i wpływają na odbudowę tkanek. Proces gojenia może trwać nawet do kilku tygodni. Jest to jednak z pewnością jeden z najskuteczniejszych obecnie zabiegów kosmetologicznych.

Efekty mikroigłowej mezoterapii igłowej

Zakres kosmetologii w dziedzinie mezoterapii rozwija się dynamicznie. Obecnie, poza mezoterapią igłową, równie popularny jest zabieg wykorzystujący mikro nakłucia mikroigłami. Sam zabieg jest podobny do mezoterapii igłowej, ale zastrzyki nie są tak głębokie. Zabieg wykonywany jest przy użyciu urządzenia Dermapen. Jest to urządzenie zaprojektowane specjalnie do mikro nakłuć, wygląda jak długopis. Do wykonania zabiegu używa się również Dermarollera, czyli specjalnej rolki z dużą ilością małych igieł. Zrolowana skóra masuje dotkniętą nią skórę, po czym nakłada się preparat witaminowy. Dzięki przebiciom i mikrouszkodzeniom produkt szybko i skutecznie wnika głęboko w skórę, a podrażniona skóra jest aktywowana do odbudowy. Zabieg ma na celu przede wszystkim stymulację kolagenu i elastyny do intensyfikacji produkcji, to właśnie te substancje są odpowiedzialne za doskonałe napięcie i wygładzenie skóry bez zmarszczek.

Mezoterapia mikroigłowa jest całkowicie bezpieczna. Dla lepszych efektów warto wykonywać ją seryjnie. Zaleca się wykonanie co najmniej 5 zabiegów. Każdy z nich trwa około 40 minut. Efekty tego typu mezoterapii są zaskakujące. Skóra jest odżywiona, rozjaśniona, drobne przebarwienia i płytkie zmarszczki znikają. Mezoterapia mikroigłowa może być również stosowana na inne części ciała niż twarz. Na przykład, osiąga doskonałe rezultaty w walce z cellulitem.

Mezoterapia bezigłowa

Zabiegi mezoterapii bezigłowej wykorzystują prąd elektryczny o niskiej częstotliwości. Ta tzw. elektroporacja, która w żaden sposób nie uszkadza błon skórnych, ale prowadzi do lepszego wchłaniania składników odżywczych.

Najlepsze efekty daje mezoterapia bezigłowa, stosowana w seriach. Zabiegiem powiązanym jest sonoforeza, która pozwala również na wnikanie składników odżywczych w głąb skóry. Polecana jest dla posiadaczy skóry szarej, zmęczonej, z niewielkimi przebarwieniami lub pierwszymi oznakami starzenia się. Mezoterapia bezigłowa może również eliminować cellulit, rozstępy, a nawet blizny.

Obecnie kosmetologia posiada w swoich zasobach zabiegi, które są dostosowane do wszystkich potrzeb klienta. Zarówno podstawowe, jak i bardziej złożone zabiegi mają wiele alternatywnych usług. W przypadku przeciwwskazań - podobne efekty można uzyskać poprzez różne zabiegi. Warto wyczerpująco skonsultować się z lekarzem podczas konsultacji przedoperacyjnej. Pamiętajmy, że skóra po zabiegach regeneruje się na różne sposoby, co wymaga indywidualnego programu domowej pielęgnacji.