7 efektywnych zabiegów medycyny estetycznej, o których powinnaś wiedzieć

Co wiesz o możliwościach medycyny estetycznej? Jest to świetne rozwiązanie dla kobiet, które chcą poprawić swój wygląd w ekspresowym tempie. Nie są przekonane do operacji, dlatego wolą stosować bezpieczniejsze i mniej inwazyjne metody.

Medycyna estetyczna daje wiele możliwości. Począwszy od redukcji zmarszczek mimicznych i głębokich bruzd, poprzez zmianę owalu twarzy, odmłodzenie wyglądu, po poprawę kształtu ust, likwidację cellulitu i wzmocnienie witalności skóry. Które z zabiegów medycyny estetycznej zagwarantują najszybszy odbiór powyższych efektów? Czym dokładnie jest każdy z nich? Możesz przeczytać o tym w dzisiejszym artykule.

7 NAJBARDZIEJ POŻĄDANYCH EFEKTÓW MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

1. Redukcja zmarszczek oraz korekta szyi i dekoltu

Jednym z najlepszych zabiegów redukujących zmarszczki i poprawiających jakość skóry szyi i dekoltu jest Sculptra, która polega na wprowadzeniu pod skórę zawiesiny kwasu mlekowego. Dzięki temu skóra jest szybko i trwale stymulowana. Zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, dzięki czemu uzyskujemy bardzo naturalny efekt odmładzający.

2. Uzyskanie bardziej młodzieńczego wyglądu

Zmarszczki pod oczami, obrzęk i nieestetyczne cienie można usunąć za pomocą kwasu hialuronowego lub plazmowego IQ. Kwas hialuronowy jest wprowadzany w formie iniekcji podskórnych. Efekt jest widoczny po pewnym czasie, gdy kwas zdoła związać wodę w komórkach i w ten sposób wypełnić zmarszczki. Natomiast Plasma IQ to nowoczesne, bezpieczne urządzenie wykorzystujące mikrowiązki plazmowe i dające natychmiastowe efekty w postaci ujędrnienia, liftingu i wypełnienia skóry.

3. Kompleksowa rewitalizacja skóry

Możliwa jest również całkowita regeneracja skóry. Wbrew pozorom, nie trzeba od razu decydować się na lifting chirurgiczny. Bezpieczniejszą alternatywą dla tego inwazyjnego zabiegu jest bezpieczniejsza i nieinwazyjna mezoterapia igłowa. Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry specjalnie opracowanych koktajli składających się z aktywnych składników, które zwalczają specyficzne problemy dermatologiczne. Mezoterapia jest idealna do kompleksowej regeneracji skóry. Najczęściej stosuje się ją na twarz, dekolt, szyję i zewnętrzną powierzchnię dłoni. Efekty mezoterapii igłowej są porównywalne z zabiegami chirurgicznymi.

4. Pozbycie się fałdów nosowo-wargowych

Bruzdy na twarzy to niezwykle niepożądany efekt starzenia się skóry. Nawet małe bruzdy, zlokalizowane głównie wokół nosa i ust, mogą dodać kilka lat więcej. Na szczęście można je bardzo szybko wypełnić. Do tego celu najczęściej stosowany jest kwas hialuronowy, który daje naturalny efekt. Kwas wprowadzony pod skórę ma podobną strukturę jak ten, który występuje naturalnie w skórze.

5. Rozszerzenie i modelowanie ust

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów. Piękne, duże i jędrne usta są synonimem seksapilu i tego elementu kobiecej urody, który nie jest obojętny dla mężczyzn. Obecnie uwodzicielskie usta można wymodelować w godzinę. Pierwsze widoczne efekty są zauważalne natychmiast, ale po około 2-3 tygodniach, gdy kwas hialuronowy zdoła prawidłowo zorganizować się w skórze, tworzy się odpowiedni kształt ust. Powiększanie ust kwasem hialuronowym daje efekty, które nie trwają do końca życia, ale przez pewien czas. Osoby, które decydują się na powiększenie ust po raz pierwszy, powinny wybrać tę metodę. Dzięki niej będą mogły między innymi sprawdzić, jaki kształt ust najbardziej im odpowiada.

6. Eliminacja cellulitu

Wiele kobiet zastanawia się, jak walczyć z cellulitem. Dla większości z nich stosowanie kremów i masek nie przynosi oczekiwanych rezultatów. W takiej sytuacji warto sięgnąć po medycynę estetyczną. Karboksyterapia to świetna metoda, usuwająca tzw. skórkę pomarańczową.

7. Wzmacnianie witalności skóry, tworzenie nowego kolagenu

Działanie kolagenu jest nieocenione. Skóra bogata w kolagen jest jędrna, doskonale nawilżona, gładka i młoda. Niestety, z czasem ilość naturalnego kolagenu w skórze spada, dlatego musi być dostarczana z zewnątrz. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów dostarczających kolagen jest Regeneris - plazma bogata w płytki krwi. Znany również jako "lifting twarzy wampira". Jak przebiega ta terapia odmładzająca? Najpierw pobiera się osocze z krwi pacjenta, a następnie wstrzykuje się je w twarz. W ten sposób nie tylko stymulujemy skórę do naturalnej produkcji kolagenu, przyspieszamy proces regeneracji tkanek i tworzymy więcej naczyń krwionośnych, ale również otrzymujemy gwarancję, że wstrzykiwane osocze będzie doskonale tolerowane przez organizm. Efekt zabiegu jest spektakularny i jednocześnie niezwykle naturalny.