Implanty zębów wykonywane w Krakowie


Implant zęba (wszczep śródkostny) określany jest jako odpowiednik korzenia zęba. To element wprowadzany do kości szczęki albo żuchwy - tam, gdzie brakuje naturalnego uzębienia. Implant to niewielka, biokompatybilna tytanowa śruba. Ma ok. 3 - 6 mm średnicy i ok. 6 – 21 mm długości. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Implant to filar dla uzupełnień implantoprotetycznych (w tym gronie są korony lub mosty). Może też pełnić funkcję stabilizatora protezy.

Nowoczesna implantologia na terenie Krakowa

Implantologia to dynamicznie rozwijający się dział stomatologii. Postęp technologiczny powoduje, że możliwe jest odtworzenie rozmaitych braków zębowych przy pomocy implantów stomatologicznych. Użycie wszczepów śródkostnych może prowadzić do skutecznego i trwałego poprawienia komfortu życia pacjentów, którzy w tym momencie mają braki w uzębieniu lub nawet bezzębie.

Implanty zębów - wykonywane przez fachowców w Krakowie - dają możliwość nie tylko odtworzenia naturalnego wyglądu uzębienia. Poza tym przywracają funkcje brakujących zębów (chodzi o żucie czy artykulację). Niezaprzeczalne zalety pod kątem estetycznym i praktycznym sprawiają zaś, że z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zabieg.

Jakie są wskazania do zastosowania implantów stomatologicznych?

Implantologia pomaga na rozmaitych płaszczyznach. M.in. jest stosowana w przypadku braku pojedynczego zęba, braku kilku zębów czy bezzębia. Dodatkowo pomoc fachowców jest nieodzowna w aspekcie uszkodzonego (nierokującego) zęba.

Implanty zębów – najważniejsze zalety

a) dzięki stymulacji tkanki kostnej zastosowanie implantów znacząco minimalizuje utratę kości, która ma miejsce po usunięciu zębów
b) nie występuje konieczność dotycząca szlifowania zębów sąsiadujących z luką, która jest zaś wymagana przy użyciu konwencjonalnych mostów protetycznych. Ma to kolosalne znaczenie, kiedy zęby filarowe są zupełnie zdrowe - łączy się to bowiem z preparacją niezniszczonych tkanek (szkliwa), a tym samym z osłabieniem całej ich struktury
c) implanty dają szansę, by odbudowa braków była zrealizowana pracą stałą. Wobec powyższego pacjenci mogą całkowicie zrezygnować z powodującej dyskomfort protezy ruchomej (wyciąganej). To zaś prowadzi do poprawy komfortu pod kątem codziennych czynności (spożywanie posiłków, mówienie)
d) implanty mogą służyć do końca życia - zakładając prawidłową pielęgnację oraz higienę jamy ustnej

Planujesz zabieg wstawienia implantów ? Dowiedz się więcej na temat techniki, oraz cennika na cdcstomatologia.pl >>

Przebieg leczenia implantologicznego

Aby implanty zębowe spełniały wszystkie wyżej wymienione zadania, proces związany z leczeniem musi być skrupulatnie zaplanowany. Na początek niezbędne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki, która bazuje m.in. na wywiadzie ogólnomedycznym. Pacjenci powinni skrupulatnie uzupełnić kwestionariusz dotyczący stanu ich zdrowia. Konieczne jest też badanie wewnątrzustne. Potem jest przeprowadzona diagnostyka dodatkowa (w formie badań radiologicznych). To zdjęcie przeglądowe jamy ustnej – pantomograficzne (PNX) i tomografia komputerowa (CT). Na podstawie tego wszystkiego, stomatolog dobiera najbardziej odpowiednią formę leczenia. Następnie przedstawia szczegółowy plan zabiegów.