Metody usuwania włosów - poznaj różnice między woskiem a laserem

 

Do niedawna najpopularniejszym sposobem usuwania owłosienia było woskowanie. Obecnie, pierwsze miejsce zajmuje zdecydowanie nowoczesne leczenie laserowe. Dobrze jest wiedzieć, czym różnią się te dwie metody depilacji i jakie efekty dają.

Woskowanie

Depilacja woskiem polega na nałożeniu płynnego wosku na wybrane partie ciała. Po stwardnieniu, należy go oderwać zdecydowanym ruchem. Wraz z woskiem usuwane są włosy i ich cebulki. Skóra po zabiegu jest gładka przez okres od 2 do 5 tygodni. Jest to dość bolesna metoda, która musi być wykonywana systematycznie, aby przyniosła efekty. Ponadto, technika ta wiąże się z ryzykiem wystąpienia podrażnień, takich jak wrastające włosy, a nawet oparzeń. Z kolei cena woskowania jest bardzo atrakcyjna. Chociaż zabieg ten musi być powtarzany regularnie, nie jest on zbyt dużym obciążeniem dla portfela.

Woskowanie można wykonać zarówno w domu jak i w gabinecie kosmetycznym. Należy odwiedzić sprawdzony salon, aby uchronić się przed podrażnieniami i nieprzyjemnymi skutkami. Specjalista ma doświadczenie w przeprowadzaniu takich zabiegów. Na pewno dobierze odpowiedni wosk, dobrze go ogrzeje i przygotuje skórę do zabiegu.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, woskowanie nie może być wykonane, jeśli naczynia włoskowate są rozszerzone. Przeszkodą są również żylaki lub żylaki. Należy również zrezygnować z woskowania w przypadku zapalenia i podrażnienia skóry lub alergii. Włosy powinny mieć około 0,5 cm długości. Wszelkie wątpliwości powinny być zgłaszane przed zabiegiem , tak aby specjalista mógł omówić całą procedurę krok po kroku.

Laserowe usuwanie owłosienia

Laserowe usuwanie owłosienia polega na nałożeniu głowicy specjalnego urządzenia na wybrane partie ciała. Emituje ona wiązki światła sięgające około 0,5 cm pod skórę i niszczy struktury odpowiedzialne za porost włosów. Aby osiągnąć satysfakcjonujący efekt i trwale pozbyć się owłosienia, należy wykonać serię depilacji. Cena zabiegu jest dość wysoka, ale efekt w pełni rekompensuje. Biorąc pod uwagę trwałość efektów - cena zabiegu może się zwrócić po kilku latach (zaoszczędzimy na jednorazowym wosku, maszynach itp.).

W zależności od czułości, depilacja laserowa jest mniej lub bardziej bolesna. Podczas zabiegu można odczuć lekki dyskomfort. Jednak osobom bardzo wrażliwym zaleca się stosowanie specjalnych maści anestetycznych. Warto również podkreślić, że zabiegi laserowe pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Po całej serii można cieszyć się dość gładką skórą bez konieczności poświęcania cennego czasu na golenie.

Istnieje kilka kluczowych przeciwwskazań do uzyskania laserowego usuwania owłosienia. Po pierwsze, nie jest to rozwiązanie dla kobiet w ciąży, kobiet karmiących, osób z chorobą nowotworową. Należy również zrezygnować z laserów w przypadku podrażnienia skóry, zapalenia lub infekcji bakteryjnych, grzybiczych lub wirusowych.

Należy również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu skóry przed zabiegiem. Nie należy wystawiać jej na działanie promieni słonecznych, ani poddawać zabiegom peelingującym lub innym zabiegom złuszczającym. Na miesiąc przed zabiegiem odkładamy depilatory, wosk i pęsetę - używamy tylko jednorazowych golarek. Jeśli chcesz skorzystać z laserowej metody usuwania owłosienia, powinieneś również zaprzestać stosowania leków zawierających składniki fotouczulające (w tym herbaty ziołowe).