Najlepsze chemiczne kwasy do twarzy

Nietrudno jest zapamiętać czasy, kiedy kwasy ograniczały się do klasy chemicznej lub były bronią z wyboru dla złoczyńców Bonda. Paskudne, niebezpieczne płyny, których nie chciałbyś nigdzie w pobliżu, nie mówiąc już o twojej twarzy.

Szybki postęp o kilka lat i chemiczne eksfolianty zawierające tylko te, które weszły do głównego nurtu, wychodząc z klinik medycznych i do receptur każdego głównego produktu do pielęgnacji skóry.

Rzeczywistość jest taka, że kwasy wcale nie są straszne. Zaprzęgnięte w kontrolowanych ilościach, mogą rozpuścić martwe komórki skóry, a także olej, brud i bakterie, aby zapewnić poziom czystości, którego nie można było uzyskać po prostu z myjki do twarzy lub fizycznego peelingu.

Duże pory? Kwas glikolowy. Tępa skóra? Kwas migdałowy. Sucha skóra? Kwas mlekowy. Tłusta skóra? Kwas salicylowy. Jest kwas na każdą chorobę skóry, więc pokonaj swój strach i zanurkuj dla swojej najlepszej skóry.

Co to jest chemiczny środek złuszczający?

Chemiczne eksfolianty to kwasy, które reagują ze skórą, usuwając nagromadzone warstwy martwych komórek i nadmiar oleju, który może powodować matowienie skóry i przebarwienia.

"Wyniki chemicznych złuszczeń są generalnie bardziej jednolite w porównaniu z fizycznymi", dodaje sam ojciec chrzestny kwasów, dr Dennis Gross. "Chociaż fizyczne złuszczacze usuwają martwy naskórek, to jest to jak zabranie papieru ściernego na powierzchnię drewna - jeśli przyjrzeć się uważnie, widać rysy."

Jak działają chemiczne eksfolianty?

"Chemiczne eksfolianty bezpiecznie usuwają wierzchnią warstwę martwej skóry, pozwalając na pokazanie nowej, młodej, zdrowej skóry", mówi dr Gross.

Jednakże, wszystkie kwasy mają inny skład komórkowy. Te składające się z dużych cząsteczek koncentrują się na zewnętrznych warstwach skóry, podczas gdy niektóre są znacznie drobniejsze, zdolne do nurkowania głęboko w skórze właściwej w celu dokładniejszego złuszczania.

Jak często powinienem używać chemicznego środka złuszczającego (Exfoliant)?

"W przeszłości dermatolodzy odradzali codzienne złuszczanie skóry - zapomnij o tym" - mówi dr Gross. "Dzisiaj mamy postęp w dziedzinie preparatów, które pozwalają nam na codzienne złuszczanie, bez rozbierania i podrażniania skóry".

Chociaż dobry lekarz tak mówi, to jeśli jesteś nowy w kwasie, mądrze jest zacząć od chemicznego środka złuszczającego dwa razy w tygodniu i pracować aż do codziennego.

Chemiczne Exfoliants: Rodzaje kwasów

AHA (Alpha-Hydroxy Acids)

AHAs to rodzina kwasów - w tym glikolowy, mlekowy, migdałowy, jabłkowy i winowy - które są rozpuszczalne w wodzie. To właśnie do nich się wybierasz, jeśli konsystencja, pigmentacja, pory lub pozbawiona blasku cera Cię opłakują. "AHAs świetny chemiczny środek złuszczający", wyjaśnia dr Gross, "poprawiają one rotację komórek, zapewniając jaśniejszy, wyraźniejszy i młodszy wygląd". Mogą również pomóc rozjaśnić brązowe plamy powstałe w wyniku uszkodzeń spowodowanych przez słońce".

BHA (Kwasy Beta-Hydroksylowe)

BHAs - które składają się głównie z kwasu salicylowego - są rozpuszczalne w tłuszczach i dlatego są w stanie zanurzyć się głęboko w porach, aby rozpuścić nadmiar sebum, który może mieszać się z brudem, martwymi komórkami skóry i bakteriami powodując wypryski. Jeśli martwisz się zaskórnikami, plamami i ogólną tłustością, sięgnij po BHA.

Chemical Exfoliants: Dr Dennis Gross's Acid Index

Kwas glikolowy

"Kwas glikolowy to AHA o najmniejszej strukturze molekularnej, która pozwala mu wnikać w skórę w celu głębszego złuszczania. Kwas glikolowy stosowany jest w celu poprawy wyglądu i tekstury skóry poprzez złuszczanie, przy jednoczesnym zmniejszeniu drobnych linii, przebarwień, ciemnych plam i nierównomiernego kolorytu skóry".

Kwas mlekowy

"Kwas mlekowy jest kwasem naturalnie występującym, który jest delikatniejszy niż kwas glikolowy. Kwas mlekowy pomaga złuszczyć, a także przyspieszyć odnowę i obrót komórek. To świetny wybór, jeśli szukasz wielozadaniowca."

Kwas salicylowy

"Kwas salicylowy to BHA, który złuszcza skórę, zmniejszając liczbę blokad porów podczas budowania elastyny i kolagenu. Jest to również kwas antybakteryjny i przeciwzapalny, który pomaga uspokajać i oczyszczać skórę, dzięki czemu nadaje się do łączenia ze skórą tłustą i skłonną do trądziku".

Najlepsze Chemical Exfoliants dla każdego rodzaju skóry

Najlepszy codzienny chemiczny środek złuszczający

Podkładki ściągające Anthony oczyszczające

Ściągające podkładki są świetnym rozwiązaniem, jeśli chcesz mieć całkowitą swobodę - kilka machnięć na skórę i gotowe. Wystarczająco mocne, aby dać rezultaty, ale wystarczająco kojące do codziennego stosowania, mieszanka Anthony'ego z oczaru wirginijskiego, kwasu azelainowego i aloesu pozbawi skórę zanieczyszczeń i nadmiaru tłuszczu, nie wysuszając przy tym Twojej cery. Z 60 przyjaznymi dla weganina podkładkami w wannie, otrzymujesz również przyzwoity huk za dolara.

Najlepszy chemiczny środek złuszczający dla skóry wrażliwej

111SKIN Oczyszczacz Exfolactic Cleanser

Skóra wrażliwa to frustrujący stan, z którym trzeba sobie poradzić. Sztuczka polega na tym, aby używać produktów rzadziej, więc twoja twarz ma czas na uspokojenie wszelkich stanów zapalnych i podrażnień. Zamiast czystego chemicznego środka złuszczającego, zdecyduj się na produkt oczyszczający o właściwościach złuszczających. Ten przez 111SKIN jest przeznaczony do pozostawania na skórze tylko przez krótki czas, zanim zostanie zneutralizowana przez wodę.

Najlepszy chemiczny eksfoliant do trądziku

Alpha H Clear Skin Tonic

Jeśli twoja twarz nie jest obca, sięgnij po produkt zawierający kwas salicylowy. Jedyny kwas rozpuszczający olej, wnika głęboko w zablokowane pory i oczyszcza je. Clear Skin Tonic firmy Alpha H jest wzbogacony rumiankiem, ogórkiem, arniką i tymiankiem, aby uspokoić wszelkie stany zapalne i zaczerwienienia.

Najlepszy Delikatny środek złuszczający

The Inkey List PHA Toner

Stosunkowo nowe na rynku produktów do pielęgnacji skóry, PHA (polihydroksykwasy) oferują najłagodniejszą formę chemicznego środka złuszczającego, złuszczającego martwy naskórek i jednocześnie przyciągającego wodę do górnych warstw. Jeśli Twoja skóra jest matowa, sucha lub zatkana, jest to chemiczny środek złuszczający, który należy zastosować. Wybierz Toner PHA z The Inky List, który łączy delikatny kwas z aloesem i niacynamidem (formą witaminy B), abyś wyglądała świeżo.