14 sposobów na zdrowo wyglądające usta

Miękkie, pełne usta mogą wyglądać ładnie, ale najważniejsze jest utrzymywanie ust nawilżonych i zdrowych. Jeśli jednak jesteś jak większość ludzi, Twoje usta nie będą wyglądać miękko, różowo i pulchnie bez poświęcenia odrobiny dodatkowej uwagi skórze ust. Czytaj dalej, aby poznać 14 domowych sposobów na nawilżone, zdrowe usta.

1. Złuszczaj usta 

Przed pójściem do łóżka w nocy, zastosować dobrej jakości balsam do ust. Po przebudzeniu użyj wilgotnej ściereczki lub szczoteczki do zębów, aby delikatnie zetrzeć martwy lub suchy naskórek. Pobudzi to również krążenie w tym obszarze.

2. Wypróbuj domowej roboty peeling do ust 

Korzystając z tego przepisu, możesz złuszczać cienką skórę ust surowym cukrem, a jednocześnie nawilżać ją olejkiem migdałowym i miodem.

3. Dbaj o nawilżenie 

Jedną z najczęstszych przyczyn suchej skóry jest niepicie wystarczającej ilości wody. Uzyskanie osiem szklanek wody dziennie będzie korzystać z organizmu na wiele sposobów, a pełniejsze wyglądające usta są dodatkową korzyścią.

4. Sprawdź swoją apteczkę 

Nie wszystkie produkty kosmetyczne do pielęgnacji ust są sobie równe. Balsamy do ust zawierające masło shea, masło kakaowe i olej kokosowy zapewniają ustom naturalną barierę ochronną przed ciepłem i zanieczyszczeniami. Jednak inne składniki, takie jak kamfora, mogą wysuszać usta. Upewnij się również, że wyrzucasz wszystkie przeterminowane produkty.

Kupuj balsamy do ust z masłem shea, masłem kakaowym i olejem kokosowym.

5. Stosuj witaminę E

Jeśli masz kapsułki z witaminą E, możesz po prostu rozciąć jedną z nich i nałożyć produkt bezpośrednio na usta. Witamina E pobudza krążenie i może pomóc w tworzeniu nowych komórek skóry, dzięki czemu Twoje usta staną się bardziej miękkie.

6. Nawilżanie aloesem 

Możesz kupić czysty żel aloesowy lub nawet zerwać liść z rośliny aloesowej w swoim domu, aby zastosować to remedium. Aloes ma właściwości kojące i lecznicze, pomagając ustom wyglądać jak najlepiej.

7. Używaj jagodowego peelingu do ust 

Truskawki są bogate w przeciwutleniacze i witaminę C, co czyni je doskonałym składnikiem do odżywiania skóry ust.

Rozgniatanie truskawek i dodawanie ich do mieszanki miodu i oliwy z oliwek to podstawowy przepis na ten domowy środek. Nie krępuj się również eksperymentować z pełnymi przeciwutleniaczy wariantami jagodowymi.

8. Obudź usta za pomocą cytrusów

Korzystanie kilka kropli soku z cytryny, można sprawić, że usta wydają się jaśniejsze i złuszczają martwy naskórek. Po prostu pocierać sok z cytryny na skórę i oglądać skórę rozjaśnić się na twoich oczach. Upewnij się, że twoje usta nie są popękane lub super suche przed użyciem tego środka, ponieważ może to żądło i pogorszyć sytuację.

9. Chroń usta przed słońcem 

To powszechna wiedza, że skóra na twarzy jest narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Ale jedno z badań przeprowadzonych w 2005 roku wykazało, że spośród 299 osób, które prawidłowo stosowały filtry przeciwsłoneczne na swoim ciele, tylko 37 procent stosowało również ochronę ust.

Stosowanie codziennie kremu z filtrem SPF 15 lub wyższym, nawet w pochmurne lub zimne dni, pomaga spowolnić oznaki starzenia się skóry. Usta mogą zostać uszkodzone przez promienie UV powstałe w wyniku ekspozycji na słońce, a nawet w wyniku opalania w solarium bez słońca.

Upewnij się, że używasz balsamu do ust zawierającego składnik SPF. Najlepsze rezultaty osiągniesz nakładając krem z filtrem przeciwsłonecznym na usta co jakiś czas.

10. Używaj naturalnych barwników roślinnych 

Jeśli chcesz uzyskać równomierny kolor ust, który jest nieco bardziej czerwonawy niż odcień Twojej skóry, naturalne barwniki roślinne są dobrym rozwiązaniem na początek. Nie będą one również podrażniać ani wysuszać ust, jak ciężkie pomadki. Sok malinowy lub sok z granatu nałożony bezpośrednio na usta może tymczasowo zabarwić je na różowy kolor.

11. Ogranicz narażenie na toksyny 

Zanieczyszczone powietrze, dym i chemikalia mogą przedwcześnie postarzać skórę, sprawiając, że usta wyglądają na ciemne lub pomarszczone. Nawyki takie jak palenie papierosów mogą pogłębić ten efekt i sprawić, że kolor Twoich ust będzie wyglądał na wyblakły.

Unikanie papierosów i biernego palenia może poprawić wygląd Twoich ust. Noszenie szalika zakrywającego usta może również chronić je przed nadmierną ekspozycją.

12. Zmyj makijaż przed snem

Spanie w makijażu nie jest dobre dla Twojej skóry, a Twoje usta nie są tu wyjątkiem. Nawet jeśli pod koniec dnia na Twoich ustach nie ma widocznych śladów szminki lub produktu, zanim położysz się spać, delikatnie przetrzyj je chusteczką do demakijażu.

13. Spróbuj olejku z mięty pieprzowej, aby pobudzić krążenie 

Stosowanie olejku z mięty pieprzowej na usta może pobudzić krążenie w tym obszarze. Zapewnia on również uczucie chłodzenia, które może złagodzić suchość warg.

Mieszanie olejku z mięty pieprzowej z olejem nośnikowym, takim jak olej migdałowy lub kokosowy, tworzy luksusowy balsam do ust DIY, który można ponownie zastosować przez cały dzień.

14. Zawsze przygotowuj się przed użyciem szminki

Nawet jeśli używasz produktów do koloryzacji ust, które mają na celu zminimalizowanie uszkodzeń skóry, nadal dobrym pomysłem jest pokrycie ust podkładem, aby zapobiec ich wysuszeniu przed nałożeniem szminki.

Użyj wacika lub pędzelka do ust, aby nałożyć na nie podkład z oleju kokosowego lub migdałowego. Pozwól mu w pełni wsiąknąć, zanim udoskonalisz usta ulubionym błyszczykiem.

Wnioski

Pamiętaj, że różne odcienie skóry będą wyglądały lepiej z różnymi kolorami ust. Nie zniechęcaj się, jeśli Twoje usta nie wyglądają dokładnie tak, jak Twoje ulubione gwiazdy lub reklamy produktów, które widzisz w magazynach. Dążenie do zdrowych, nawilżonych i gładkich ust powinno być Twoim celem przy stosowaniu tych i innych domowych sposobów na usta. Sprawdź ofertę kosmetyków do ust na https://domiuroda.pl/kosmetyki-usta.