Podkłady mineralne

Wszelkie kosmetyki mineralne wykorzystywane do robienia makijażu owiane są legendą. Produktem, który w bardzo dużym stopniu zachęcił wiele osób do ich stosowania był z pewnością podkład mineralny. Jest to dosyć oczywiste, gdy przyjrzymy się bliżej zaletom jego stosowania.

Naturalny wygląd skóry bez efektu maski

Składniki pochodzenia mineralnego są popularne ze względu na swoją formułę, która jest lekka oraz szeroki i intrygujący wybór kolorów i ich odcieni. Oferta firm obecnych na rynku obfituje w podkłady mineralne, które wyróżniają się swoją delikatną, jedwabistą konsystencją. Dzięki ich zastosowaniu koloryt skóry twarzy zostaje wyrównany, nabiera świeżości, a niedoskonałości, których nie chcemy uwydatniać, w postaci drobnych zmarszczek i przebarwień są mniej widoczne. Podkłady mineralne posiadają kilka głównych rodzajów formuł: kryjącą (dla skóry normalnej, mieszanej), matującą (dla cery mieszanej, tłustej), rozświetlającą (dla wszystkich typów skóry). Pożądane krycie z użyciem kosmetyków mineralnych budujemy nakładając cienkie warstwy kosmetyku, w zależności od potrzeby. Jest to duże udogodnienia podczas wykonywania makijażu w danym dniu, ponieważ sami decydujemy jakie krycie i intensywność chcemy ostatecznie uzyskać. Ta cecha minerałów pozwala na posiadanie jednego podkładu, a nie kilku różnych o konkretnym efekcie krycia.

Podkłady mineralne, które oferuje Earthnicity mogą zagwarantować matowe wykończenie makijażu twarzy, dając naturalny wygląd skóry i trwałość przez cały dzień. Dodatkowo dają gwarancję ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym (UVA i UVB), ze względu na zawartość naturalnego filtru SPF na poziomie 15. Produkty te są wodoodporne i gwarantują trwałość makijażu nawet przy deszczowych warunkach atmosferycznych.

Połączenie składników pochodzących z natury i unikatowej formuły, pozwala skórze swobodnie oddychać. Jest to niezwykle ważny czynnik, którym powinniśmy się sugerować podczas wybierania podkładu odpowiedniego dla nas. Dzięki temu między innymi zmniejszymy ryzyko zatkania ujść porów, powstawania zaskórników czy stanów zapalnych. Tlenku cynku i dwutlenku tytanu, które wchodzą w skład podkładów Earthnicity, łagodzą stany zapalne i podrażnienia skóry. Świadczy to również o tym, że sprawdzą się u alergików, osób ze skórą wrażliwą lub ze zmianami skórnymi. Kosmetyki nie są testowane na zwierzętach (cruelty-free) i mogą być wykorzystywane przez wegan.

Kosmetyki mineralne Earthnicity łączą w sobie prostotę i są polecane wszystkim, niezależnie od karnacji i typu cery. Cechuje je: prosty, krótki skład; szybkość i łatwość w aplikacji; zdolność krycia niedoskonałości i trwałość. Wprowadzenie kosmetyków mineralnych na pewno jest punktem zwrotnym w historii makijażu. Szczególnie są one polecane miłośnikom naturalnego wyglądu, elegancji, a także osobom, które troszczą się o kondycję swojej skóry oraz środowiska.


Do aplikacji podkładów mineralnych nada się pędzel kabuki Earthnicity, flat top, short top. Do pełnowymiarowych pojemniczków podkładu dołączony jest welurowy puszek. Może być wykorzystany do aplikacji podkładu i/lub wykonywania poprawek.
Podkład jest pakowany w słoiczek z sitkiem o pojemności 30ml. Waga netto produktu wynosi 9 gram.

https://domiuroda.pl/pl/p/Earthnicity-Puder-Mineralny-Rozswietlajacy-Silk-Glow/77