6 korektorów, które uwidocznią na skórze ciemne plamy

Korektor pod oczy jest jak bielizna do makijażu. W najlepszym wypadku jest niewykrywalny i daje skórze gładkie, nieskazitelne wykończenie. W najgorszym przypadku jest grudkowaty i wyboisty (pod względem urody, czyli ciastowaty) i wygląda naprawdę wyraźnie. Różnica pomiędzy dobrym a złym korektorem sprowadza się ostatecznie do znalezienia odpowiedniego dla Ciebie korektora; znalezienie idealnej konsystencji i odcienia oraz prawidłowe nałożenie go zadecyduje o tym, jak dobrze będzie wyglądał Twój korektor - i jak dobrze pokryje te ciemne plamy.

Od kremów po długopisy, od odbijających światło do pełnego pokrycia - do wyboru masz zawrotną ilość formuł. Skąd więc wiesz, który korektor pod oczy jest dla Ciebie najlepszy? W imię badań, szczotkowaliśmy, stukaliśmy i machaliśmy na tony różnych formuł, aby pomóc Ci zawęzić poszukiwania. Skorzystaj z naszych ulubionych korektorów pod oczy poniżej, a także zapoznaj się z poradami dotyczącymi aplikacji od profesjonalistów.

Po pierwsze, podkład pod ciemne koła

"Ciemne kręgi mogą być powodowane przez różne rzeczy." Po pierwsze, chroniczny stan zapalny może powodować nadmiar pigmentu. "Może to być spowodowane takimi czynnikami jak agresywne usuwanie makijażu oczu i pocieranie oczu z powodu alergii", mówi. Narażenie na słońce może również przyczynić się do ciemności. Światło słoneczne powoduje, że komórki produkujące pigment wytwarzają melaninę, co prowadzi do pigmentacji pod oczami. Wiek również odgrywa pewną rolę. Przerzedzenie skóry może spowodować, że naczynia krwionośne znajdujące się tuż pod skórą staną się bardziej widoczne, ujawniając niebieskawy odcień", mówi. Jest jeszcze tylko zwykła genetyka. Czasami w rodzinach biegają ciemne kręgi. Skontaktuj się z dermatologiem, aby ustalić dokładną przyczynę przebarwień i znaleźć rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb. W międzyczasie, jest makijaż.

Jak ukryć Ciemne Kręgi jak profesjonalista

Ciemne kręgi mogą być trudne do ukrycia, więc poprosiliśmy znaną wizażystkę Jamie Greenberg o jej najlepsze sztuczki. Oto jej zasady bezproblemowego stosowania.

1. Spójność ma znaczenie. Korektory pod oczy Greenberga mają cienką, ale kremową formułę. Wyglądają na świeże i zdrowe na skórze, ale nie osadzają się na cienkich liniach. Sztyfty są zazwyczaj bardziej suche niż kremy i są dobre na wypryski, blizny i plamy, a nie pod oczy. Ale bardziej nawilżająca formuła sztyftu również może się do tego przydać.

2. Twój krem pod oczy może zrobić różnicę. Jeśli kiedykolwiek nakładałaś korektor warstwowy na krem pod oczy tylko po to, aby od razu zacząć go wypełniać, oto dlaczego: "Kremy pod oczy powinny składać się z tego samego podkładu co korektor - oleju lub wody - w przeciwnym razie mogą się ze sobą ścierać", mówi Greenberg. Sprawdź listę składników obu produktów, aby upewnić się, że są one kompatybilne (forma wody lub oleju będzie jednym z kilku pierwszych składników na liście). Podczas nakładania pod korektor, Greenberg lubi kremy pod oczy, które są lekkie i przewiewne dla skóry. "Naprawdę włóż go w skórę wokół oczu i odczekaj kilka minut przed nałożeniem korektora" - mówi Greenberg.

3. Weź pod uwagę korektor kolorów. W przypadku naprawdę ciemnych kręgów, nałóż korektor kolorów pod korektor, mówi Greenberg. Brzoskwiniowe korektory pomagają zneutralizować ciemność i niebieskawy odcień pod oczami. Jeśli masz ciemną skórę, wybierz bardziej pomarańczowo-czerwony odcień. Wypróbuj NYX Professional Makeup Color Correcting Palette, aby uzyskać mieszankę odcieni.

4. Przybij właściwy odcień. Idealny kolor jest o jeden odcień jaśniejszy niż reszta twarzy, mówi Greenberg. Będzie on rozjaśniał i rozjaśniał się, nie wyglądając tak, jakbyś miał rozjaśniacz pod oczami. "Błędem numer jeden, który większość kobiet popełnia z korektorem, jest zbyt jasne, co w rzeczywistości starzeje się bardziej", mówi Greenberg. Profesjonaliści często mieszają wiele odcieni, aby znaleźć odpowiednie dopasowanie. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego odcienia dla swojego koloru skóry, spróbuj zmieszać dwa z nich razem, mówi Greenberg.

5. Pomiń narzędzia. Zachowaj malutkie szczoteczki na drobne szczegóły, takie jak skazy. Greenberg lubi nakładać korektor podokienny palcem pierścieniowym, aby uniknąć pocierania i szarpania. "Ciepło z palca pomaga produktowi wtapiać się w skórę, co sprawia, że wygląda bardziej naturalnie" - mówi. Kiedy używasz korektora z aplikatorem w kształcie długopisu lub różdżki, wsuń go pod oczy, a następnie wsuń opuszką palca.

6. Zakończyć mocno. Tak, pylenie półprzezroczystego pudru pod oczami jest dodatkowym krokiem, ale naprawdę pomaga ustawić produkt i sprawia, że trwa on znacznie dłużej" - mówi. Polecamy Dermablend Loose Setting Powder.