Siłownia bez diety - czy ma to sens?

Wiele osób rozpoczyna swoją podróż z karnetem na siłownię, aby poprawić swoją sylwetkę. Niektórych motywuje chęć utraty wagi, a innych chęć zwiększenia widocznej masy mięśniowej. Jeszcze inni są zmotywowani przez oba te czynniki. Z dobrym programem treningowym i wytrwałością, każdy może osiągnąć wszystkie te cele. Ale czy to naprawdę możliwe? Być może jest jeszcze jeden element, który jest wymagany, aby to się udało.

Sprawdź także: Katalog fimr i usług starebabice.info/firmy.

Dieta to właśnie sposób odżywiania się. Bez względu na to, czy ktoś stosuje się do konkretnego jadłospisu, czy polega na swojej intuicji, wszyscy stosują jakąś dietę. Zmiana stylu życia, np. trening na siłowni czy inna dieta, również może wymagać zmiany naszego tradycyjnego sposobu odżywiania. Jeśli nie zwracamy uwagi na to, co je nasz organizm, szybko może się okazać, że nasze wysiłki w celu schudnięcia nie są warte zachodu. Trening może również zwiększyć apetyt, ponieważ organizm stara się zaspokoić swoje dzienne potrzeby, które w tym przypadku wzrastają. Nasza masa ciała nie zmieni się, jeśli będziemy jeść więcej niż potrzebujemy. Jeśli jednak ulegniemy pokusie spożywania wysokoenergetycznych pokarmów i przekroczymy nasze zapotrzebowanie, przybierzemy na wadze. Schudnąć można tylko wtedy, gdy jemy mniej, niż potrzebuje nasz organizm. Najlepszym sposobem na to jest liczenie kalorii i planowanie posiłków z wyprzedzeniem. Dzięki temu nie będziesz ulegać zwiększonemu łaknieniu i łatwiej schudniesz. Szukając siłowni warto sprawdzić ofertę: siłownia Stare Babice.

siłownia

Jeśli chcesz zbudować siłę i masę mięśniową, trening na siłowni może nie wystarczyć. Białko i nadmiar kalorii są kluczem do budowania mięśni. Chociaż może nie być trudno jeść zbyt wiele kalorii, gdy po raz pierwszy rozpocząć swoją podróż z siłownią, to często jest to niewystarczająca ilość białka. To może ograniczyć siłę i wzrost mięśni, więc ważne jest, aby jeść zdrową dietę. Na każdy kilogram masy ciała, staraj się spożywać 2-3g białka i utrzymywać dodatni bilans energetyczny z pewną ilością tłuszczu i węglowodanów. Jeśli obawiasz się spożywania zbyt dużej ilości białka, możesz rozejrzeć się za suplementami białkowymi. Gainery są dobrym rozwiązaniem, jeśli brakuje Ci węglowodanów.

Ważne jest, aby pamiętać, że kalorie i białko nie równa się wszystko. Bez względu na cel, każdy, kto trenuje na siłowni powinien unikać pustych kalorii. Unikaj słodyczy i fast foodów, a do każdego posiłku włącz warzywa i owoce. Dzięki temu zbilansujesz swoją dietę pod względem niezbędnych witamin, minerałów, a także unikniesz nadmiaru cukrów prostych i szkodliwych tłuszczów. Nawet dobrze zbilansowana dieta dla osoby ćwiczącej na siłowni nie może być utrzymana bez suplementacji trudnymi do dostarczenia pokarmami. Będzie to witamina D3, która jest niezbędna do wchłaniania wapnia, nastroju, a także kwasy omega-3, które są niezbędne dla układu nerwowego i krążenia.

Czy można mieć siłownię bez diety? Częściowo tak. Ale musimy mieć świadomość, że efekty będą tylko "jakieś", gdy będziemy kontrolować to, co jemy. Więcej przecytasz na https://starebabice.info/